fbpx

LDK publikoi emrat e ministrave në Qeverinë Hoti

Avdullah Hoti, i mandatuari për kryeministër të ri të Kosovës, ka prezantuar emrat e propozuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës për ministra në kabinetin e tij, transmeton Koha.net.

Hoti ka thënë se pret që sonte të prezantohet edhe lista me emrat e propozuar nga AAK-ja e Nisma.

Në anën tjetër, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se është i bindur që i kanë numrat për formimin e Qeverisë së re.

Pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së, Hoti ka prezantuar këtë listë:

Driton Selmanaj, zëvendëskryeministër

Agim Veliu, ministër i Punëve të Brendshme

Arban Abrashi, ministër i Infrastrukturës

Anton Quni, ministër i Mbrojtjes

Vlora Dumoshi, ministre e Kulturës, Rinisë dhe Sportit

Armend Zemaj, ministër i Shëndetësisë

Hykmete Bajrami, ministre e Financave

Besian Mustafa, ministër i Bujqësisë

Nesër në ora 11:00 pritet të mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës për votimin e qeverisë së re.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button