fbpx

Rama: Nëse nuk anulohen gjobat e vendosura nga Greqia, do t’i paguajmë ne

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar me anë të një postimi në Facebook në lidhje me atë s shumë shqiptarë janë gjobitur nga Greqi për tejkalim të afatit 90 ditor.

Rama shkruan se zyra e tij ka qenë në kontakt me palën greke dhe në rast se gjoba nuk anulohet do të rimbursohet 100% nga qeveria, transmeton Top Channel.

Postimi i plotë:

NJË LAJM ME RËNDËSI

Zyra ime ka qene ne kontakt te vazhdueshem me autoritetet greke, pas lajmit te bere publik te gjobitjes se disa shtetasve shqiptare, te cilet kane tejkaluar afatin 90 ditor te qendrimit ne Greqi gjate muajve te fundit. Autoritetet greke do te rishikojne te gjitha gjobat e vendosura, nderkohe kane siguruar se ne kohezgjatjen e pandemise vendosja e gjobave do te ndodhe vetem ne rastet flagrante, ku shkelja e afateve nuk ka lidhje me situaten e krijuar nga covid19.

UNË I SIGUROJ TË GJITHË QYTETARËT SHQIPTARË te cileve autoritetet greke nuk do t’ua anulojne gjoben, se do te rimbursohen ne masen 100% NGA QEVERIA E REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button