fbpx

Dy pacientë nga Tetova dhe një nga Velesi ndërruan jetë nga KOVID-19, 30 raste të reja

Në 24 orët e fundit janë bërë 426 teste për KOVID-19 dhe prej tyre 30 kanë rezultuar pozitiv, 26 pacientë janë shëruar, ndërkaq kanë ndërruar jetë 3 persona, njofton Portalb.mk.

Janë zhvilluar po ashtu 184 teste skrinningu dhe nuk ka rezultuar asnjë pozitiv.

Në Klinikën Infektive të Shkupit kanë ndërruar jetë 3 persona, edhe atë dy qytetar nga Tetova (57-vjeçar dhe 78-vjeçar) dhe një 58-vjeçar nga Velesi dhe

Rastet e reja në 24 orët e fundit:

 • Shkup 11
 • Kumanovë 2
 • Shtip 1
 • Prilep 3
 • Tetovë 6
 • Veles 5
 • Manastir 1
 • Ohër 1

Rastet e shëruara në 24 orët e fundit:

 • Shkup 1
 • Kumanovë 14
 • Prilep 4
 • Tetovë 3
 • Veles 4

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në Fejsbuk publikoi se 91 për qind e punonjësve shëndetësor të cilët ishin të infektuar me Kovid-19 tani janë shëruar tërësisht.

“U jap nderime për guximin dhe përkushtimin. Të gjithë të tjerëve u dëshirojë shërim të shpejtë”, shton Filipçe në publikim.

Në një publikim tjetër, thotë ai se edhe deri në fund të javës që vijon do të finalizohet mënyra e lëvizjes së qytetarëve dhe kalimi i kufijve me Greqinë fqinje.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button