fbpx

Asnjë rast i ri me virus korona në Shkup, 2 viktima të reja dhe 13 të tjerë të infektuar

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e kaluara janë bërë 292 testime, janë regjistruar 13 raste të reja me virusin korona, janë shëruar 44 persona, ndërkaq kanë ndërruar jetë 2 persona. Me këtë, numri i të infektuarve ka arritur në 1.539, të shëruarve 1.057, ndërkaq të vdekurve 88. Numri i rasteve aktive është 394, njofton Portalb.mk.

Në Spitalin 8-Shtatori ka ndërruar jetë një pacient 55-vjeçar nga Prilepi, i cili është hospitalizuar m 22 prill, i cili 13 ditë kanë qenë në aparate për frymëmarrje. Në Spitalin e Manastirit ka ndërruar jetë një pacient, i cili është hospitalizuar më 4 maj si rast i dyshuar me KOVID-19, që pas marrjes së mostrave është dëshmuar prania e virusit.

Të shëruarit sipas qyteteve

 • 5 – Shkup
 • 12 – Kumanovë
 • 9 – Prilep
 • 12 – Veles
 • 2 – Manastir
 • 1 – Kavadar
 • 1 – Krushevë
 • 2 – Negotinë

Për herë të parë që nga fillimi i pandemisë, në Shkup në 24 orët e kaluara nuk janë regjistruar raste të reja.

Sipas qyteteve, ra të reja kemi:

 • 1 – Kumanovë
 • 3 – Prilep
 • 5 – Veles
 • 1 – Manastir

Numri i përgjithshëm i rasteve:

 • Shkup – 515
 • Kumanovë – 402
 • Dibër – 51
 • Shtip-34
 • Prilep –162
 • Tetovë – 93
 • Strugë – 67
 • Veles – 86
 • Manastir –20
 • Ohër –15
 • Kavadar – 5
 • Gostivar –17
 • Gjevgjeli – 4
 • Strumicë – 2
 • Kriva Pallankë – 5
 • Radovish – 4
 • Krushevë – 3
 • Koçan – 31
 • Probishtip – 2
 • Kërçovë – 2
 • Negotinë -9
 • Demir Hisar – 1
 • Maekdonski Brod -2
 • Pehçevë- 2
 • Dellçevë-1
 • Vallandovë -1
 • Vinicë – 2
 • Kratovë-1

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button