fbpx

Stafi i mjekëve ja nis kërcimit (VIDEO)

Një staf mjkesor në Britani ka vendosur të bëjë një kërcim duke e xhiruar dhe postuar në rrjet në kuadër të solidarizimit me luftën kundër Covid-19.

Stafi mjekësor i sëmundjeve kancerogjene menjëherë pas kësaj video-je kanë marrë kritika të ashpra madje edhe janë kërcënuar nga familjarët e pacientëve që po kurohen në spitalin Leeds, transmeton TCH.

“Familjarët tanë po vdesin nga kanceri ndërsa këta mjekë ja nisin kërcimit”, ishte një ndër komentet më të shpeshta mbi videon.

Kjo nuk është hera e parë që një gjë e tillë ndodh pasi kudo në botë mjekët dhe inferermirët janë përfshirë në sfidat e TikTok si shenjë solidarizimi kundër pandemisë dhe si një ndër të vetmet mënyra që ata mund të argëtohen.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button