fbpx

U publikua rezultati i foshnjës së nënës nga Mateçi, e cila doli pozitiv në testimin e virusit korona

Klinika për gjinekologji dhe akusheri – Shkup informoi se foshnja e nënës që doli pozitiv në testimin e virusit korona, ka rezultuar negative në testimin e virusit korona, transmeton Portalb.mk.

“Negativ është rezultati për Covid-19 për foshnjën e lindur më 14 prill, nëna e të cilit është e infektuar me virusin korona”, raportojnë nga Klinika.

Klinika informoi se mostra e foshnjës ishte marrë në momentin kur ishte kuptuar se nëna e tij ishte positive në testimin e virusit korona.

Ndryshe, në Klinikë më 14 prill në ora 20 ka lindur një paciente, për të cilën rezultatet nga testimi për virusin korona kanë dalë pozitiv. Bëhet fjalë për një grua 28-vjeçare nga Mateçi i Kumanovës, e cila ka ardhur që të lindë në Klinikë pa asnjë simptomë të sëmundjes. Sipas situatës aktuale në Kumanovë, ku ka numra alarmant të të infektuarve, të gjitha lehonat që vijnë nga Kumanova në Klinikë vendosen në pjesën izoluese, pa dallim nëse kanë ose jo simptoma të sëmundjes.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close