fbpx

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë perëndimore e mesatare, përkohësisht e përforcuar, në pjesët perëndimore, ndërsa përgjatë Vardarit erë juglindore.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej tre deri në shtatë gradë, ndërsa ajo e ditës prej 16 deri 24 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Do të fryjë erë e mesatare, përkohësisht e përforcuar juglindore. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në gjashtë, ndërsa ajo e ditës deri 23 gradë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button