fbpx

Përleshje e armatosur midis bandave të drogës Meksikë, 19 persona humbën jetën

Të paktën 19 persona kanë humbur jetën në një përleshje të armatosur midis bandave të drogës në rajonin Chihuahua të Meksikës pranë kufirit me SHBA-në, transmeton Anadolu Agency (AA).

Autoritetet thanë se pas përplasjes në një fshat pranë qytetit Madera, janë konfiskuar granata dore, shumë armë dhe automjete.

Gjatë luftimeve një person po ashtu ka mbetur i palgosur.

Në rajon janë dërguar numër i madh i forcave të sigurisë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button