fbpx

Këngëtari shqiptar publikoi këngë për koronavirusin (KËNGA)

I ftuar në emisionint “Shqipëria Live”, drejtuar nga dyshja e moderatorëve Flori Gjini dhe Erjona Rusi, ishte i ftuar me anë të një lidhjeje në “Skype” këngëtari Jon Tarifa.

Joni, prej kohësh jeton në Holandë dhe së fundmi ka publikuar një këngë kushtuar koronavirusit. Frymëzimi?!

“Ishin rrugët e boshatisura”, thotë ai.

Joni sqaroi se i gjithë realizimi i këngës është bërë brenda një jave. Kënga është kënduar në gjuhën angleze, por refreni “Bota ka nevojë për ndihmë”, sipas Jonit, është pjesa më domethënëse e të gjithë këngës.

“Isha duke ecur jashtë në rrugët bosh dhe më erdhi një frymëzim. Sapo u ktheva në shtëpi fillova të luaj me disa ide në kokën time, për të bërë një këngë për këtë situatë. E gjitha më doli siç e kisha programuar. Dhe kënga është lançuar brenda javës. Kënga fillon nga qëndrimi në shtëpi dhe përfundon me falenderimin e mjekëve. Në refren them që bota ka nevojë për ndihmë”, u shpreh Joni.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close