fbpx

Tenori francez argëtoi fqinjët nga ballkoni i apartamentit të tij (VIDEO)

Zëri i tij jehoi në qendër të Parisit, transmeton KlanKosova.

Tenori i njohur i operës franceze Stephane Senechal argëtoi fqinjët – si i izoluar nga apartamenti i tij – duke kënduar nga dritarja.

Tashmë kur qeveria franceze ka deklaruar se do të zgjasë masat e izolimit, ai tha se ka kohë të mjaftueshme për të bërë prova të repertorit të tij të gjerë.

Secila melodi, sipas tij, është e qëllimshme dhe pasqyron kohën nëpër të cilën po kalon bota.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button