fbpx

RMV, gjatë fundjavës pritet mot i ligë

Gjatë fundjavës në vend do të mbizotërojë kohë me vranësira dhe me reshje të shiut që do të jetë më e pranishme nesër pasdite dhe gjatë natës mbi 25 litër metër katror.

Nga DPHM theksojnë se lokalisht, veçmas në pjesët jugore do të ketë paraqitje të motit jostabil në formë të motit të ligë me shira të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë e përkohshme e fuqishme mbi 80 kilometra në orë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button