fbpx

Dha dorëheqje kryeministri i Katarit, u emërua pasardhësi

Kryeministri i Katarit, Abdullah bin Nasser bin Khalifa Al Thani, dha dorëheqjen nga detyra, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas agjencisë zyrtare të lajmeve, QNA, emiri i Katarit Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani ka pranuar dorëheqjen e kryeministrit dhe ka emëruar si pasardhës Khalid bin Khalifa bin Abdulaziz Al-Thani-n.

Agjencia nuk ka dhënë informacione mbi shkaqet e dorëheqjes.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button