fbpx

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti nesër do të jetë me diell edhe me erë të dobët në drejtim veriperëndimor. Temperatura maksimale do të jetë prej pesë deri 11 gradë celsius.

Moti në Shkup do të jetë me duell ku temperatura maksimale do të arrijë deri shtatë gradë celsius.

Siç njoftojë nga Drejtori për Punë Hidrometeorologjike, në Mavrovë ka 11 centimetra borë ndërsa në Kodrën e Dielli katër centimetra borë.

Gjatë ditës së nesërme, sipas DHP-së, temperatura e mëngjesit do të jenë -10 deri 3 gradë celsius.

Gjatë fundjavës moti do të jetë me vranësira dhe me erë në drejtim verior. Në vende më të ulëta do të ketë reshje të shiut ndërsa në vende malore borë.

Të shtunën moti pritet të jetë prej -7 deri 12 gradë celsius ndërsa të dielën prej -4 deri 10 gradë celsius

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button