Eneda Tarifa shpallet fituese e “Kënga Magjike 2019”

Këngëtarja nga Shqipëria, Eneda Tarifa, ka arritur të marrë maksimumin e pikëve për t’u shpallur fituese e festivalit “Kënga Magjike” me këngën e saj “Ma Zgjat Dorën”.

Ky rezultat erdhi pasi u grumbulluan votat e këngëtarëve pjesëmarrës në festival, jurisë profesionale dhe ato të publikut, transmeton Klan Kosova.

Në vend të dytë u radhit Fifi me baladën e saj “Marova,  ndërkaq në atë të tretin, Anxhela Peristeri me këngën “Dikush i imi”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button