Reklama e Krishtlindjeve që kushtoi rreth 100 euro bëhet virale (VIDEO)

Një pronar i dyqanit ka realizuar një relamë për Krishtlindje, në të cilën shfaqet djali i tij dyvjeçar, me qëllimin që t’i inkurajojë njerëzit të blejnë gjëra lokale, transmeton KlanKosova.

“Hafod Hardware” në Rhayader, Powys, ka bërë reklama festive për disa vjet me radhë dhe kostoja realizimit të reklamës së këtij viti ishte vetëm 100 funte.

Në reklamë shihet Arthur duke hapur dyqanin së bashku me anëtarët e familjes së tij.

Tom Jones, babai i Arturit, tha se mesazhi themelor është që të bëni blerje në dyqanet lokale, të vogla dhe të pavarura.

Videoja mori më shumë se 50,000 shikime në YouTube brenda dy ditësh.

“Ishte çmenduri … kemi plot e-mail dhe mezazhe të këndshme që po na vijnë nga gjithë bota”.

“Unë e kuptoj se Krishtlindjet mund të jenë një kohë shumë e shtrenjtë për të gjithë dhe njerëzit duhet të kursejnë para atje ku munden, por nëse mund ta përballoni, thjesht përpiquni të blini nëpër dyqanet e vogla lokale, qe të na mbështesni. Kjo përbën një ndryshim të madh”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button