Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, nëpër disa fushëgropa edhe me mjegull të mëngjesit. Më shumë vranësira do të ketë në pjesët lindore ku do të ketë edhe reshje të kohëpaskohshme të shiut.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus një deri 11 gradë, ndërsa e ditës prej 10 deri 16 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe me vranësira mesatare. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri 6 gradë, ndërsa e ditës deri 16 gradë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button