U takuan Thaçi dhe Rama, kjo është tema e takimit dhe agjenda e Thaçit për nesër

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, gjatë qëndrimit në Tiranë, ka takuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën.

Në këtë takim është biseduar për avancimin e bashkëpunimit dhe koordinimin e hapave në zhvillimet e reja ndërkombëtare, për të mbrojtur dhe promovuar sa më mirë interesat e Kosovës dhe Shqipërisë, njofton Klan Kosova.

“Gjatë qëndrimit në Tiranë takova edhe kryeministrin Edi Rama, me të cilin biseduam për avancimin e bashkëpunimit dhe koordinimin e hapave në zhvillimet e reja ndërkombëtare, për të mbrojtur dhe promovuar sa më mirë interesat e shteteve dhe të qytetarëve tanë”.

Në orën 09:00, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, merr pjesë në shënimin e 20 vjetorit të themelimit të BQK-së, ndërsa në orën 10:25, presidenti Thaçi merr pjesë në ceremoninë e ndërrimit të komandës së KFOR-it.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button