Edhe Micotakisi do të luftojë për çeljen e negociatave RMV-BE

Edhe kryeministri i Greqisë, Kirjakos Micotakis do të luftojë për nisjen e negociatave ndërmjet Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Bashkimit Evropian, njofton Portalb.mk.

Siç transporton IRL, këtë e ka bërë të ditur kryeministri Zoran Zaev pas takimit me Micotakisin që u realizua sot.

“Mua më vjen shumë mirë që kryeministri i Republikës Greke mike do të luftojë për shtetin tonë, që përfundimisht të marrë datën për negociata”, tha Zaevi.

Paraprakisht, këtë siç ka bërë të ditur presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiqi në Ohër, Zaevi e ka kërkuar edhe nga ai.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button