fbpx

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira të kohëpaskohshme ndërsa gjatë pasdites dhe gjatë natës pritet të ketë reshje të shiut, kryesisht në pjesën perëndimore të vendit.

Temperatura minimal gjatë ditës do të jetë katër gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri 23 gradë celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me vranësira dhe me reshje lokale të shiut kurse temperatura maksimale do të arrijë deri në 19 gradë celsius.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close