fbpx

Chelsea mposhti Ajaksin në Holandë

Chelsea ka mposhtur me rezultatin 0-1 Ajaksin në “Amsterdam Arena” me një gol të shënuar nga Michy Batshuayi në minutën e 87, njofton TCH.

Ajaks më herët në pjesën e parë arriti të shënojë me anë të Quincy Promes, por VAR anuloi golin për pozicion jashtë lojë.

Pas tre takishmesh Ajaks dhe Chelsea kanë nga 6 pikë, ndërsa Valencia që luan në fushën e Lille ka 3. Me francezët që janë në kuotën e 0 pikëve.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button