fbpx

Tetovë: Të enjten fillon edicioni i 23-të i Festivalit Ndërkombëtar të Poezisë “Ditët e Naimit”

Edicioni i 23-të i Festivalit Ndërkombëtar të Poezisë “Ditët e Naimit” do të mbahet prej më datë 17 deri më 21 tetor, në Tetovë dhe në Korçë, transmeton Portalb.mk.

Ceremonia e fillimit të Festivalit do të zhvillohet para Qendrës së Kulturës “Naim Frashëri”, në Tetovë më datë 17 tetor në ora 19:30. Ndërkaq në orën 20:00 në Sallën e Madhe do të bëhet hapja e festivalit.

Mbyllja e festivalit do të bëhet në Korçë më datë 19 tetor.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button