fbpx

Manchester, 4 të plagosur dhe një i arrestuar në sulmin me thikë (VIDEO)

Autoritetet në Manchester të Britanisë së Madhe bënë të ditur se kanë arrestuar një person pas një sulmi me thikë në një qendër tregtare, ku 4 persona mbetën të plagosur, transmeton Anadolu Agency (AA).

Policia tha se nuk raportohet për fatalitet pas sulmit në qytetin veriperëndimorë të Anglisë.

Policia e Manchesterit tha se personi i moshës 40-vjeçare u arrestua nën dyshimin e sulmit serioz dhe u dërgua në paraburgim.

Shërbimi i Ambulancës “North West” tha se janë duke trajtuar 4 personat e sulmuar me thikë, pasi u thirrën në qendrën tregtare Arndale.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button