fbpx

20 milion denarë për parkun “Dino” në kopshtin zoologjik (VIDEO)

Sot në Kopshtin zoologjik të Shkupit filloi të ndërtohet parku tematik me një sipërfaqe rreth 2 mijë metra katrorë, transmeton Portalb.mk.

Image may contain: shoes and outdoor

Parku pritet të hapet në vitin e ardhshëm, ndërsa këto dy vjet do të shpenzohen 20 milion euro. Biletat për vizitorët do të kushtojnë 50 denarë.

Qëllimi i këtij parku është argëtimi dhe edukimi i vizitorëve për kafshët parahistorike, ku planifikohet të vendosen 41 figura.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button