fbpx

Është kapur 1.8 ton drogë në Turqi, furgonët janë nisur nga Shqipëria

1.8 ton drogë e fshehur në dy furgonë është sekuestruar nga policia turke, një ngarkesë kjo që dyshohet se është nisur nga Shqipëria, njofton Top Channel.

Finalizimi i operacionit është shoqëruar me arrestimin e disa personave. Ndalimi dhe prangosja e tyre është kryer në mes të autostradës.

Bëhet me dijeni se polica kishte patur më parë informacione mbi ngarkesën në fjalë që do të kalonte përmes Shqipërisë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button