Filluan ndeshjet, Real Madrid në rrezik

Po luhen dy takimet e para të raundit të dytë të fazës së grupeve të UEFA Champions League për sezonin 2019-2020.

Në “Santiago Bernabeu”, klubi më i titulluar në Evropë, Reali i Madridit sfidon Club Brugge, me objektivin e vetëm pikët e plota, pasi dy skuadrat ndodhen në kuotën e 0 pikëve në grupin A.

Por ndeshja nuk filloi mirë për vendasit, pasi futbollisti i Club Brugge, Emmanuel Dennis shënoi gol në minutën 10-të për rezultatin 0-1.

E njëjta situatë edhe në takimin e grupit C, me Atalantën që në “Giuseppe Meazza”  mat forcat me Shakhtar Donetsk.

Vendasit nuk arritën të shënojnë nga penalltia, kur Josip Iliçiç ishte i pasaktë në minutën 16-të.