fbpx

Alisson, portieri më i mirë

Alisson Becker ka fituar çmimin e portierit më të mirë për vitin 2019 nga FIFA.

Ai shkëlqeu në vitin 2019, duke fituar Champions Leaguen dhe Superkupën e Evropës me Liverpoolin, si dhe Kupën e Amerikës me Brazilin, njofton Periskopi.

Alisson mposhti Edersonin e Manchester City dhe Marc-Andre ter Stegen të Barcelonës.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button