Pas largimit nga “Shkëndija”, Qatip Osmani shkoi te “Shkupi”

Qatip Osmani pas largimit nga Klubi i Futbollit “Shkëndija”, ka kaluar në KF “Shkupi”, përcjell Portalb.mk.

Osmani tashmë është emëruar si shef i ri i shtabit profesional dhe sot do ta mbajë trajnimin e parë.

Osmani me “Shkupin” do të debutojë të dielën, si mysafir i “Akademisë Pandev” në Strumicë.

Gjatë qëndrimit të tij në “Shkëndija”, Osmanit i atribuohen tre tituj, dhe ka dhënë dorëheqje për shkak të humbjes.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button