fbpx

Lëvizja Vetëvendosje prezantoi kandidatët për deputetë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh kandidat për Kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, ka prezantuar listën e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 6 tetorit.

Gjatë kësaj ceremonie, ai deklaroi se lista e kësaj partie me deputetë është për ndryshim dhe progres, njofton Klan Kosova.

“Lista jonë përbëhet nga burra dhe gra me edukim cilësor, me atdhedashuri të dëshmuar, me profesionalizëm të lartë dhe aktivizëm shoqëror, juristë të shkëlqyer që e njohin Kushtetutën, ekonomistë të arritur që njohin mundësitë tona ekonomike dhe dinë se cilat politika na duhen, mjekë të dëshmuar të cilët e kuptojnë se mjekësia nuk është në kurriz të të sëmurëve”.

“Aktivistë nga shoqëria civile dhe vullnetarë të VV-së që deri dje kanë qenë të zëshëm në përmirësimin e të drejtave publike dhe në mbrojtjen e të drejtave jashtë parlamentit e që tani do ta sjellin energjinë brenda parlamentit. Lista jonë përbëhet nga njerëz plotë shpresë dhe guxim nga njerëz që besojnë se mund të kemi njerëz  me parime që dinë se mundet të ndryshojnë administratën”.

“Njerëz që respektojnë të tjerët njerëz që inspirojnë të tjerët dhe që motivojnë njerëz që besojnë më në mundësi të barabarta”, tha Kurti.

Kjo është Lista për deputetë nga VV:

1. Albin Kurti
2. Glauk Konjufca
3. Albulena Haxhiu
4. Arben Vitia
5. Yllza Hoti
6. Liburn Aliu
7. Fatmire Mulhaxha Kollqaku
8. Haki Abazi
9. Xhelal Sfeçla
10. Rexhep Selimi
11. Arbërie Nagavci
12. Hekuran Murati
13. Fitore Pacolli
14. Taulant Kryeziu
15. Hajrullah Çeku
16. Avni Zogiani
17. Saranda Bogujevci
18. Jahja Koka
19. Ismail Kurteshi
20. Mefail Bajqinovci
21. Vlera Gjakova
22. Valon Ramadani
23. Mimoza Kusari Lila
24. Fitim Uka
25. Hydajet Hyseni
26. Mevlyde Hyseni
27. Shpejtim Bulliqi
28. Faruk Mujka
29. Artan Abrashi
30. Tinka Kurti
31. Sylejman Çerkezi
32. Beni Kizolli
33. Arjetë Rexhepi
34. Arbër Rexhaj
35. Sabri Kiçmari
36. Drita Millaku
37. Sami Kurteshi
38. Ali Lajçi
39. Jetmira Vrenezi
40. Mentor Hyseni
41. Arbëreshë Kryeziu Hyseni
42. Ajet Potera
43. Venera Llunji
44. Albin Gashi
45. Hysamedin Feraj
46. Gani Krasniqi
47. Zekë Sinanaj
48. Labinotë Demi Murtezi
49. Besim Muzaqi
50. Yll Rugova
51. Besa Berberi
52. Nezir Bejta
53. Mimoza Shala
54. Nevzat Isufi
55. Nora Kelmendi
56. Nijazi Isaku
57. Alban Hyseni
58. Albana Gashi
59. Valdrin Ahmeti
60. Gazmend Gjyshinca
61. Bajram Mavriqi
62. Drita Kabashi
63. Qemajl Aliu
64. Bashkim Nurboja
65. Vlora Vula Gojani
66. Agim Sopi
67. Aziz Bici
68. Mergim Mestani
69. Arta Bajralia
70. Driton Tali
71. Enver Haliti
72. Leonora Shabani Bajraktari
73. Agon Batusha
74. Enkelejda Arifi
75. Getoar Mjeku
76. Shemsi Syla
77. Ilir Kerçeli
78. Dafina Alishani
79. Arjeta Fejza
80. Driton Vela
81. Emrush Xhemajli
82. Sylejman Meholli
83 Visar Korenica
84. Lindita Rexha
85. Arsim Rexhepi
86 Gazmend Islami
87. Mirlinda Sadiku
88 Agron Avdijaj
89. Hidajete Nikqi
90. Enver Dugolli
91. Lorik Lipoveci
92. Shqipe Metaj Isufi
93. Emin Gërbeshi
94. Fitim Haziri
95. Drilona Jakaj
96. Rexhat Nurboja
97. Fidan Ademi
98. Berat Reçica
99. Teuta Fazliu
100. Dimal Basha
101. Fatmir Humolli
102. Fjolla Ujkani
103. Imri Demelezi
104. Avni Tafili
105. Fatmir Rashiti
106. Xhelal Haliti
107. Xhevat Sallahu
108. Liridon Fondaj
109. Eman Rrahmani
110. Sali Zyba

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button