fbpx

Pas 22 vitesh, Google Maps zgjidh misterin e burrit të zhdukur

Një burrë ishte zhdukur që 22 vite më parë, dhe më në fund u gjet vetëm sepse vuri re një makinë të mbytur pranë një lagjeje në Florida, duke e parë nga Google Maps.

Policia u njoftua për makinën dhe kur e nxorën gjetën brenda trupin e Uilliam Moldt, një person që ishte zhdukur që në vitin 1997, në moshën 40 vjeçare.

Sherifi i zonës, Teri Barbera, tha të martën se ata ishin njoftuar nga një banor i lagjes, i cili thjesht po shikonte rrethinat me Google Maps, transmeton TopChannel.

Policia tha se mjeti ishte shumë i kalbur

Makina kishte rënë brenda në vitin 1997

Personi i humbur ishte William Moldt, në atë kohë 40 vjeç

Makina u gjet rastësisht, pasi një banor e pa nga Google Maps

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button