fbpx

Filloi shembja e 60 objekteve vetëm në bregdetin e Vlorës

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit nis sot në Vlorë një aksion të gjerë që do të shtrihet në gjithë vijën bregdetare të Shqipërisë, transmeton TopChannel.

Operacioni fillon përgjatë shëtitores bregdetare të Vlorës deri në Orikum, ku do të shemben mbi 60 objekte një dhe dy katëshe me funksion shërbimi.

Objektet e planifikuara për t’u prishur janë të paligjshëm, ndaj IKMT u bën thirrje qytetarëve për mirëkuptim dhe bashkëpunim, pasi ligji dhe e drejta e shumicës së qytetarëve për hapësirat publike do të zbatohet.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button