fbpx

Këpucë të tilla nuk keni parë ndonjëherë (FOTO)

Brendi i njohur i këpucëve, Y/Projects, çdo herë thyen kufijtë e modës dhe del në qendër të vëmendjes me modelet e reja që ka në treg.

Këtë herë interesant është modeli i këpucëve që u prezantua në Paris në kuadër të Javës së modës Pranverë Verë 2018, ky model është gjysmë këpucë gjysmë sandale.

Kjo për shkak se gishti i madh i këmbës është jashtë dhe katër gishtërinjtë tjerë janë të mbyllur me material të lëkurës.

Disa prej këtyre këpucëve kushtojnë deri në vlerë të 1000 dollarëve amerikanë ndërsa këto çmime fillojnë nga 500 dollarë, shkruan Daily Mail.

Këpucë të tilla e shoqëruan sfilatën e modës të veshjeve dizajnerit Glenn Martens, transmeton Klan Kosova.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button