fbpx

Pacolli: Qeveria e re do ta përmbyllë menjëherë njohjen reciproke Kosovë-Serbi

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se çështja e njohjes reciproke në mes të Kosovës dhe Serbisë do të mbyllet me t’u krijuar Qeveria e re.

Sipas tij ekzekutivi i ri përveç përmbylljes së dialogut fokusin do ta ketë edhe të zhvillimi ekonomik dhe punësimi, transmeton Klan Kosova.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close