fbpx

Pamje nga momentet e fundit të Millosheviqit para nisjes për në Hagë (VIDEO)

Janë publikuar pamjet nga momentet e fundit të ish-presidentit të Republikës Federale të Jugosllavisë Slobodan Milosheviqit, para se të transferohej në Hagë për t’u gjykuar për krime lufte.

Gazetari serb Stefan Cvetkoviq, disa orë më parë në profilin e tij në Facebook, ka publikuar një video në të cilën shihet Millosheviq përpara transferimit nga Tuzla në Hagë, në vitin 2001, njofton Klan Kosova.

Sipas mediave serbe, pamjet tregojnë se si Millosheviqi hynë në një dhomë që thuhet të jetë në një bazë ushtarake amerikane në kampin “Eagle” në Bosnje dhe Hercegovinë.

Më poshtë mund ta ndiqni videon e plotë.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close