fbpx

Ibrahim Dehari nga BDI, ministër i ri për Investime të Huaja

Ibrahim Dehari do të jetë ministër i ri për investime të huaja. Dehari është kuadër i BDI-së ndërsa në këtë post kalon pas shkarkimi të Zoran Shapuriq, njofton Alsat M.

Deari vjen nga fshati Gajre i Tetovës,  është biznesmen dhe ligjërues në Universitetin e Tetovës.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button