fbpx

Shqiptarja 17 vjeçare që u ngjit në 7 majat më të larta të 7 kontinenteve (VIDEO)

Emrin e Kosovës e ngriti lartë një vajzë, dhe atë vetëm 17 vjeçare.

Alpinistja Mrika Nikqi u bë sot e para që ngjitet në 7 majat më të larta të 7 kontinenteve, pa i mbushur të 18-at, njofton Klan Kosova.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button