fbpx

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë. Do të fryjë erë e dobët mesatare nga drejtimi verilindor. UV indeksi do të jetë 9.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 16 deri në 23 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 31 deri në 40 gradë Celsius.

Në Shkup, do të kemi mot të ngjashëm me temperatura shumë të larta deri në 41 gradë Celsius.

Kujdes kur dilni nga shtëpia. Ditë të mbarë!

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button