Ndërroi jetë Martin Charnin

Martin Charnin ka ndërruar jetë në moshën 84 vjeçare.

Shkrimtari dhe tekst shkruesi, fitues i çmimit Tony, vdiq të mërkurën pas një sulmi në zemër. Lajmin e ka konfirmuar vajza e tij Sasha përmes Facebook-ut, transmeton Klan Kosova.

“Babai ynë vdiq. Martin Charnin jetoi një jetë të plotë. Ai pësoi një sulm të vogël në zemër. Forca e tij ishte e habitshme. Ai tani është në një vend pa dhimbje. Ai ishte babai më i mirë në botë. Charnin vdiq i rrethuar nga gruaja dhe të gjithë fëmijët e tij”, shkroi vajza e tij.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button