fbpx

Eliot Engel, Ilir Meta e Rifat Jashari ja krisin valles së Tropojës (VIDEO)

Pas vizitës në Beograd dhe Preshevë, kongresmeni Eliot Engel vazhdoi vizitat e tij në Kosovë dhe Shqipëri, njofton Portalb.mk.

Ai sot së bashku me Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Metën ishin për vizitë te shtatorja e dëshmorit Azem Hajdari. Por, kjo nuk ishte arsyeja pse ai hyri na valle bashkë me presidentin Ilir Meta dhe përfaqësuesin e familjes Jashari, Rifat Jasharin.

Paraprakisht, Eliot Engelin e kishin dekoruar me çmimin Qytetar Nderi i Tropojës, si dhe e kishin nderuar duke e emërtuar rrugën Gjakovë-Tropojë me emrin e tij.

VIDEO 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button