fbpx

Përmbytje masive dhe rrëshqitje dheu, kanë humbur jetën dy persona në Japoni

Japonia është përfshirë nga reshje të dendura shiu. Këto reshja kanë sjellë përmbytje masiv si dhe rrëshqitje dheu.

Nga rrëshqitjet e dheut kanë humbur jetën dy persona. Ndosë se këto dy ditë aktiviteti i reshjeve ka rënë, autoritetet vazhdojnë të mbajnë të evakuar banoprët si dhe kanë dhënë paralajmërimin se ekziston rreziku më i madh për rrëshqitje dheu, transmeton Top channel.

Që nga e premtja, disa zona të Kyushu morën sa më shumë se 1.000 mm shi, më shumë se dyfishi i vëllimit të zakonshëm, shifra të bëra publike sipas transmetuesit publik NHK.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button