Ka ndërruar jetë Franco Zeffirelli, regjisori i famshëm italian (Video)

Regjisori italian i filmit të mirënjohur Romeo dhe Zhulieta, Franco Zeffirelli, ka vdekur në moshën 96 vjeçare.

Për ndërrimin e jetës së tij njoftoi i biri.

Legjenda e filmit është më shumë i njohur për filmat përfshirë atë të versionit të Romeos dhe Zhulietës të vitit 1968 dhe The Taming of the Shrew, ku  luajti Elizabeth Taylor dhe Richard Burton.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button