Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti në vendin tonë do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell dhe me erë mesatare deri të përforcuar nga drejtimi jugor. Nga mesdita dhe pasditja do të ketë shira lokale dhe bubullima.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej tetë deri në 15 gradë, ndërsa e ditës prej 18 deri 29 gradë.

Në Shkup moti do të jetë i ndryshueshëm me periudha me diell dhe me vranësira mesatare dhe me erë me drejtim jugor. në mesditë dhe pasdite do të ketë shira lokale dhe bubullima.
Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 12, ndërsa e ditës deri në 27 gradë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button