fbpx

Dita e “Shën Kirilit dhe Metodit” do të jetë ditë jopune për të gjithë qytetarët e RMV-së

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale informon se në pajtim me Ligjin për festa në Maqedoninë e Veriut, 24 maji (e premte), dita e “Shën Kirilit dhe Metodit” do të jetë dit jo pune për të gjithë qytetarët e vendit, transmeton Portalb.mk.

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale qytetarëve të vendit ua uron këtë festë.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close