Horoskopi ditor, e diel 12 maj 2019

Dashi

Dashuria: Një ditë pozitive, veçanërisht në dashuri. Ardhja e Hënës do të sjellë aq shumë pozitivitet, si për çiftet dhe ata që janë vetëm. Pra, shumë projekte për të ndarë, atëherë, për ata që tashmë kanë një partner dhe ata që kërkojnë dashurinë do të duhet të zgjedhin.

Puna: Moment i lumtur për punën, në funksion të mundësive të reja për të avancuar projekte dhe për të fituar më shumë.

Demi

Dashuria: Nëse po vuan, sepse partneri juaj duket se nuk është shumë i besueshëm në dashuri, atëherë është koha për të bërë një shqyrtim serioz. Jupiteri sot do t’ju frymëzojë një rishikim paqësor të jetës suaj. Beqarët do të duhet të marrin përgjegjësinë për fatin e tyre dhe të vendosin.

Puna: Një reflektim i shëndetshëm në rrugën e ndërmarrë është i domosdoshëm, për të mos u ankuar te të tjerët nëse gjërat nuk shkojnë mirë.

Binjakët

Dashuria: Një shënim i pakrahasueshëm në mëngjes mund të rezultojë në një surprizë të këndshme në mbrëmje. Vetëm konsideroni ata që meritojnë besimin tuaj dhe për të cilët jeni të sigurt për sinqeritetin. Për beqarët priten surpriza dhe gjithashtu një mbrëmje të këndshme me miqtë.

Puna: Dita në marrëdhëniet me të tjerët është shumë e mirë. Jupiteri sot mund të rezervojë një goditje të vogël fati për ju.

Gaforrja

Dashuria: Sot ju mund të merrni disa përgjigje negative nga dikush që keni kërkuar një favor. Mos fajësoni ata përreth jush dhe menjëherë përpiquni të zgjidhni çështjen. Nëse jeni vetëm, mos dëgjo thashethemet dhe bëj projektet e tua.

Puna: Diskutime të mundshme me miqtë dhe kolegët, ka ndoshta konflikte të pazgjidhura themelore që po shfaqen përsëri.

Luani

Dashuria: Sot do të ketë mundësi të mira për të rimodeluar jetën tuaj, por kini kujdes që të mos tërhiqeni shumë me partnerin tuaj. Mundohuni të jeni më të kujdesshëm në dashuri. Beqarët nuk mund të jenë në gjendje për të gjetur një marrëveshje me disa njohje të reja.

Puna: Mundohuni të sillni ujë në mullirin tuaj në një diskutim për punën tuaj ose biznesin tuaj.

Virgjëresha

Dashuria: Ju do të jeni të lumtur dhe plot entuziazëm, dashuria është e mirë dhe madje edhe beqarët do të jenë në gjendje të provojnë fatin e tyre në dashuri. Megjithatë, pastroni miqësitë tuaja duke marrë parasysh sinqeritetin e tyre dhe jo pamjen e tyre. Ju do të gjeni njerëz që janë të interesuar vetëm në ju.

Puna: Sot nuk është një ditë e mirë për investime, kujdesuni për ato që keni në proces dhe prisni kohë më të mira.

Peshorja

Dashuria: Sot ju mund të merrni një zhgënjim të vërtetë nga një person që ju intereson shumë. Ata që kanë pasur një ndarje do të kenë të mundshme marrëveshje të reja që do të thjeshtojnë jetën. Mesazhe hyrëse për zemrat e vetmuara, disa do të jenë shumë intriguese!

Puna: Puna vazhdon dhe mund të ketë mundësi të reja për t’u rritur në rol ose për të zgjeruar një aktivitet.

Akrepi

Dashuria: Hiqni xhelozinë tuaj dhe hiqni çdo pakënaqësi me të dashurin tuaj. Vetëm nëse hasni realitetin, mund të zbuloni se keni bërë edhe gabime. Pasdite e mbushur me pasion për beqarët, ju mund të bëni arritje të mëdha.

Puna: Perspektivat e mira për fillimin e projekteve të reja. Ju mund të merrni disa telefonata të rëndësishme nga ato në krye.

Shigjetari

Dashuria: Në dashuri sot nuk mund të ankoheni, ju jeni me fat dhe planetët e favorshëm rrisin mundësitë që secili të jetojë histori të rëndësishme. Kujdes për të përfituar nga kjo, është me të vërtetë një kohë e mirë dhe madje edhe beqarët mund të gjejnë një shpirt binjak!

Puna: Mos e ekspozoni veten ndaj rreziqeve të tepruara me kredi ose hua që shkojnë shumë përtej mundësive tuaja.

Bricjapi

Dashuria: Ju do të ndjeni një nevojë të madhe për të vepruar pa pasur nevojë të bëni atë që dëshironi. Largohuni nga shtypjet dhe merrni zgjedhjet që ju bëjnë të ndiheni mirë, madje edhe në dashuri. Edhe beqarët duhet të jenë të kujdesshëm dhe do të duhet të vlerësojnë si duhet këshillat e të afërmve dhe miqve.

Puna: Sot do të ketë mundësi të favorshme që mund të japin një ndryshim rrënjësor në jetën tuaj.

Ujori

Dashuria: Ju do të jeni të pasigurt dhe të dyshimtë në lidhje me disa nga sjelljet e partnerit tuaj që po ju bëjnë përshtypje. Nëse dëshironi të kuptoni se pse të shkoni përpara, kërkoni sqarime. Beqarët do të duhet të largohen nga fati dhe të mirëpresin takimet që ata do të bëjnë pozitivisht.

Puna: Një ditë e vogël ideale për të paraqitur bashkëpunime të reja, në momentin që duhet t’i vlerësosh ato që po zhvillohen.

Peshqit

Dashuria: Ju do të ndiheni të mërzitur dhe pjesërisht të hutuar, stresi bën shaka të këqija, kështu që përpiquni të merrni një pushim. Mos harroni se edhe në dashuri nuk është e gjitha shkëlqimi i arit, prandaj mos u besoni pamjeve. Edhe beqarët do të duhet të mendojnë me kokën e tyre.

Puna: Ju do t’ju ofrohen mundësi të mira pune, përpiquni t’i kapni dhe t’i shfrytëzoni ato me përkushtim.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button