fbpx

Gordana Jankullovska ende do të qëndrojë në shtëpi, gjykata ia shtyu dënimin me burg

Gjykatësi për kryerjen e sanksioneve ia shtyu dënimin me burg ish-ministres së Punëve të Brendshme, Gorgana Jankullovskës, transmeton Poralb.mk.

Dënimi është fuqiplotë, ndërsa ajo është e dënuar për furnizim të mercedesit luksoz në rastin e Prokurorisë Speciale Publike të njohur me emrin “Tank” . Jankullovska nga gjykata ka kërkuar, ndërsa ajo ia ka miratuar dhe e ka shtyrë dënimin sepse djali i saj është shumë i vogël.

Gjykata e Apelit para dy muajve ia miratoi ankesën Jankullovskës ku dënimin me burg nga gjashtë vjet ia uli në katër vjet.

LEXO: Rasti “Tanku”, Gjykata e Apelit ia uli dënimin me burg ish ministres Gordana Jankulloska

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button