fbpx

MBP: Procesi zgjedhor kaloi qetë, tre raste u vërtetuan për fotografim të fletëvotimit dhe një rast votim i organizuar (Video)

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski i përgëzoj të gjithë banorët e Republikës së Maqedonisë së Veriut për ditën e sotme, e cila sipas tij kaloi e qetë dhe në atmosferë demokratike, transmeton Portalb.mk.

“Edhe njëherë qytetarët treguan zgjuarsi dhe përgjegjësi për të vendosur për ardhmërinë e tyre. Deri më tani janë regjistruar tre raste të fotografimit të fletëvotimit. I pari rast ndodhi në fshatin Drugovo të Kërçovës, rasti i dytë ishte në vendvotimin në shkollën fillore “Kuzman Josifovski Pitu” në Shkup, dhe rasti i tretë në Negotinë. Kundër personave përgjegjës janë marrë masat e duhura. Ka pasur edhe katër denoncime për agjitim dhe më pas është vërtetuar se nuk ka dëshmi dhe se denoncimet anë pa fakte. Gjithashtu janë evidentuar edhe dy raste të votimit të organizuar në Manastir, ku lajmërimi u cilësua si i pabazë, kurse në Koçani, ku u paraqit rasti i dytë, janë marrë masat për zbardhjen e rastit. Nëse do të ketë raste të tjera të lajmëruara, MPB do të njoftojë publikun”, tha Spasovski.

LEXO: Numërimi i votave nga KSHZ, fitoi kandidati i LSDM-së, Stevo Pendarovski 
LEXO: Pendarovski: Do të jem president prej të cilit nuk do të turpëroheni 
LEXO: Siljanovska dhe Mickoski: VMRO kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare
LEXO: Ahmeti: Pendarovskit i uroj sukses, të bëj detyrën sipas parimit të konsensualitetit
LEXO: Alternativa: Këto zgjedhje dëshmuan se shumica e qytetarëve janë për vlera perëndimore
LEXO: LSDM fitoi edhe në komunat Ohër dhe Novosellë
LEXO: MBP: Procesi zgjedhor kaloi qetë, tre raste u vërtetuan për fotografim të fletëvotimit dhe një rast votim i organizuar
LEXO: Këto janë komunat me dalje më të ulet dhe më të lartë në zgjedhjet e sotme në RMV
LEXO: U arrit censusi me daljen e votuesve deri në ora 18:30

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button