fbpx

Tronditje dhe reagime pas atentatit ndaj xhamisë në Zelandën e Re

Pas sulmeve ndaj dy xhamive në Zelandën e Re flitet për shumë viktima. Kancelarja gjermane tha, se jemi të bashkuar kundër një terrori të tillë, kurse ministri i Jashtëm gjerman,Maas i cilëson sulmet si "krim brutal."

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *