fbpx

Shekerinska në mbledhjen e NATO-s në Bruksel: E lëmë izolimin në të kaluar

Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska sot do të marrë pjesë në mbledhjen e ministrave të NATO-s në Bruksel, njofton Portalb.mk.

Ky është takimi i parë i anëtareve të NATO-s për vitin 2019-të dhe mbledhja e parë në të cilën Maqedonia do të ulet bashkë me vendet nga Aleanca pasi që javën e kaluar u nënshkrua protokolli hyrës për anëtarësim.

“Sot është ditë e madhe! Sot e marrim vendin tonë në tavolinën e NATO-s. E lëmë izolimin në të kaluar, shkojmë përpara drejt ardhmërisë si pjesë e familjes së Aleancës”, shkruan Shekerinska në Tuiter.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button