fbpx

Pro-rusi Filip Petrovski ka dorëzuar në VMRO-DPMNE kandidaturë për president

Sot pas dite, lideri i lëvizjes së afërt pro-ruse “Maqedonia bllokon”, Filip Petrovski ka dorëzuar kandidaturë për kandidat për zgjedhje presidenciale, njofton Portalb.mk.

“Apeloj deri te VMRO-DPMNE ta pranojë kandidaturën time dhe bashkë ta fitojmë Zoran Zaevin:, deklaroi Petrovski në porosi të publikuar në profilin e tij në Fejsbuk.

Petrovski njihet për qëndrimet e tij nacionaliste, anti-shqiptare dhe anti-perëndimore.

Afati për dorëzim të kandidaturave në VMRO-DPMNE skadon sonte.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button