fbpx

11 trendet e viteve ’80 që do të kthehen fuqishëm këtë vit!

Duket se me riciklimin e modës është radha e viteve ’80 për t’u rikthyer edhe një herë në vëmendje të stilit. Ndonëse shumë trende të asaj kohe mund të duken të çuditshme si p.sh flokët e fryra në mënyrë të ekzagjeruar, apo atletet ‘traktor’, e vërteta është se dizajnerë të njohur si Versace, Alexander Wang dhe Marc Jacobs po rishikojnë vitet ’80 duke sjellë trendet e periudhës së pop-it, sigurisht duke i përshtatur me elementë të cilat nuk i bëjnë ata të papërshtatshme për vitin 2019, shkruan Bordo.al. 

Më poshtë njihuni me 11 trendet që pas 30 vitesh do t’I rishohim edhe një herë këtë vit!

Printet shall

Çizmet e varura

Rrathët e flokëve

Xhaketa mashkullore

 

Minifundet

Pantallonat e çiklistëve

Rripat prej zinxhiri

Shkëlqim, shumë shëlqim

Pastel

Neon

Print Leopard

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button