fbpx

Gaza, sulm ndaj zyrës qendrore të transmetuesit palestinez

 Persona të maskuar kanë sulmuar selinë e Korporatës së Transmetimeve Palestineze në qytetin e Gazës, transmeton Anadolu Agency (AA).

Siç raporton agjencia palestineze e lajmeve WAFA, personat e maskuar sulmuan punonjësit dhe dëmtuan pajisjet brenda zyrës qendrore të televizionit.

Zëdhënësi i Qeverisë në Gaza, Salama Marouf, tha se autoritetet po e shqyrtojnë incidentin me qëllim gjetjen e autorëve.

“Ne kemi kontaktuar Drejtorinë e Televizionit të Gazës dhe kemi shprehur dënimin tonë për këtë sjellje të papranueshme”, tha Marouf.

Zëdhënësi i qeverisë shtoi se autoritetet janë “plotësisht të përgatitur për të ofruar ndihmë dhe për të hedhur poshtë të gjitha përpjekjet për të minuar lirinë e medias”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button